Pilies uostas

Uosto laivybos taisyklių pakeitimai

2020 m. lapkričio 24 d. įsigaliojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto laivybos taisyklių pakeitimai. Atkreipiame pramoginių laivų laivavedžių dėmesį į svarbiausius taisyklių pasikeitimus:

  1. Plaukiantys į jūrą iki 24 m. ilgio laivai (pramoginiai laivai) Uosto Priežiūros Skyriuje turi įregistruoti terminuoto plaukiojimo leidimą. Leidimas, nuo šiol, galioja 24 mėn. (anksčiau buvo 12 mėn.), tačiau ne ilgiau nei iki laivo techninės apžiūros galiojimo pabaigos.
  2. Laivavedžiai, kaip ir anksčiau, įregistravę terminuotą plaukiojimą, prieš išplaukdami iš uosto į jūrą ir parplaukę į uostą iš jūros, privalo pranešti Uosto Priežiūros Skyriui UTB 10 kanalu (šaukinys „Klaipėda radio-32“);
  3. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad iki 24 m. ilgio laivams, plaukiantiems ne laivybos kanalu, nebeliko prievolės informuoti Laivų Eismo Tarnybos (šaukinys „Klaipėda radio-5“); Tačiau plaukiant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorija ir toliau būtina palaikyti radijo ryšį UTB 9 kanalu ir klausytis galimų Laivų Eismo Tarnybos nurodymų.

Saugaus plaukiojimo jums linki mokymo centras „Laivavedys“