Gelbėjimosi liemenės laive

Ne kartą girdėjome klausimą ar privaloma laive dėvėti gelbėjimosi liemenes. Nusprendėme panagrinėti šią temą šiek tiek plačiau. Beje, jei jums iškyla klausimų susijusiu su pramogine laivyba, laivais, laivų varikliais, komplektuojančiomis dalimis ar laivavedžių rengimu – rašykite mums info@laivavedys.lt , pasistengsime atsakyti į jūsų klausimus

Ką sako sveikas protas.

O jis sako, kad žmogus už savo saugumą laive yra atsakingas pats. Kiekvienas mąstantis žmogus, įvertinęs savo fizines galimybes, oro sąlygas, planuojamą veiklą laive turi pats nuspręsti dėvėti jam gelbėjimosi liemenę ar ne. Svarbiausia nesigėdyti paprašyti laivavedžio, kad jis paduotų gelbėjimosi liemenę jums. Laive liemenė turi būti lengvai pasiekiamoje vietoje.

Gelbėjimosi liemenė tai individuali gelbėjimosi priemonė, skirta palaikyti žmogaus kūną vandens paviršiuje (pagal SOLAS reikalavimus ne mažiau nei 4 val.), kad jis plaukdamas neeikvotu savo kūno šilumos. Kaip rodo skaudi patirtis dažniausiai skęsta tie, kurie moka plaukti ir pervertina savo galimybes. Šiuolaikinės gelbėjimo liemenės nekausto žmogaus judesių ir yra patogios. Jose nebūna oro, kol žmogus nepatenka į vandenį. Jos užima mažai vietos ir yra lengvos dėvėti, o be to ir atrodo stilingai. Jei tokia gelbėjimosi liemenė atitinka SOLAS reikalavimus ji prisipučia per 2 sekundes, o per 10 sekundžių turi jus iškelti iš vandens. Kiekvienas save ir savo laivo svečius gerbiantis laivavedys, įvertinęs situaciją, turėtų pasiūlyti gelbėjimosi liemenę laivo svečiams ir dėvėti ją pats.

Ką rašo teisės aktai.

Teisės aktai sako, kad už savo ir visų laive esančių keleivių saugumą yra atsakingas laivavedys.

Vadovaujantis Lietuvos Transporto Saugos Administracijos Direktoriaus įsakymu „Dėl pramoginiu ir asmeninių laivų techninės apžiūros atlikimo aprašo patvirtinimo“ punktu 13.1., laive turi būti gelbėjimosi liemenės leistinam didžiausiam nustatytam žmonių skaičiui laive; Tai reiškia, kad pramoginiuose laivuose gelbėjimo liemenes dėvėti nėra privaloma. Jas būtina turėti visiems įgulos nariams ir kitiems laive esantiems asmenims.

Tačiau prisiminkite, kad liemenės nėra skirtos techninei apžiūrai, jos skirtos žmonių saugumui ir gelbėjimui. Ir net jei jūsų laivui nėra privaloma techninė apžiūra, tačiau liemenės – privalomos. Nesilaikant šio reikalavimo ir aptikus šį pažeidimą būtų taikoma nuobauda pagal Administracinių nusižengimų kodekso 406 straipsnį. „Vidaus vandenų laivybos taisyklėse nustatytų saugumo reikalavimų pažeidimas –  Plaukiojimas gelbėjimosi priemonėmis neaprūpintomis vidaus vandenų transporto priemonėmis, šių priemonių privalomo naudojimo reikalavimų pažeidimas – užtraukia baudą nuo trisdešimt iki penkiasdešimt eurų.“

Linkime malonaus, o svarbiausia saugaus plaukiojimo.

TOP